شرکت سیمبن

شرکت صنعتی لحیم سخت سیمبن، در جهت تولید و عرضه انواع سیم جوش های لحیم کار ی سخت و نیز فلاکس های جوشکار ی، در سال 1373 تاسیس گردید. به تدریج همگام با رشد و توسعه صنایع مصرف کننده اقلام دیگر جوشکاری این شرکت نیز کارخانه صنعتی خود را از لحاظ تجهیزات و زیر بنا گسترش داد و هم اکنون علاوه بر تامین نیاز داخلی کشور نگاهی هم به بازارهای بین المللی دارد.
بزرگترین سرمایه شرکت، نیروی متخصص و متعهد آن می باشد که در جهت نیل به اهداف و چشم اندازهای بلند مدت شرکت بی وقفه تلاش میکنند. نوآوری و تعهد به کیفیت، در جهت تامین نیازمندیهای صنایع کشور عزیزمان افتخار این شرکت می باشد. تمامی محصولات مطابق استاندارد En1044 و نیز استاندارد مدیریت کیفیتISO9001، تولید شده و با بهترین بسته بندی و گارانتی کیفیت به بازارهای هدف عرضه میشوند.

از محصولات تولیدی این شرکت می‌توان به انواع سیم جوش، فلاکس پودری جوشکاری، مایع فلاکس جوشکاری نام برد.

فلاکس جوشکاری یا پودر تنه کار سیمبن

فلاکس جوشکار ی که آن را با نام های پودر تنه کار یا فلاکس لحیم کاری سخت هم شناخته می‌شود. فلاکس جوشکار ی یا تنه کار در فرآیند لحیم کار ی سخت بعنوان عامل  اکسیدزدا و حفاظت جوش بکار میرود. این فلاکس مخصوص سیم جوش های لحیم کار ی سخت از نوع فسفردار، کادمیوم دار و بدون کادمیوم با نقطه ذوب حداکثر ۸۰۰ درجه سانتیگراد، است.

سیم جوش نقره سیمبن(Silver Brazing)

لحیم‌کاری یکی از انواع روش های اتصال می‌باشد که سیم جوش مذاب یا فیلر متال به داخل ناحیه اتصال جریان می‌یابد. نقطه‌‌ ذوب سیم جوش های لحیم کاری سخت ، بالای ۴۵۰ درجه‌ی سانتی‌گراد است. دمای ذوب فلزات متصل شونده، بالاتر از نقطه ذوب سیم جوش هستند. زمانی که سیم جوش در دمای بالاتری از نقطه‌ی ذوب قرار می‌گیر ذوب می‌شود. با نفوذ به فلزات پایه، قطعات را به یکدیگر متصل می کند و در نهایت پیوندی مستحکم میان فلزات هم جنس و یا غیر هم جنس را بوجود می‌آورد.

لحیم کاری سخت یک فرایند ایده آل برای اتصال فلزات غیرهمسان است، که بدلیل تنوع و قابلیت فراوان ، در طیف گسترده‌ای از صنایع کاربرد دارد . در مجموع فرایند لحیم کاری سخت یکی از گسترده‌ترین روش‌ها برای اتصال قطعات به شمار می‌آید.

سیم جوش نقره بدون کادمیوم

آلیاژهای بدون کادمیوم بعنوان جایگزینی برای آلیاژهای کادمیوم دار (بدلیل سمی بودن کادمیوم ) ارائه شده اند. در این آلیاژها بجای کادمیوم، از قلع استفاده شده واز نقطه ذوب بالاتر و سیالیت کمتری برخورددار هستند و در صنایعی مثل صنایع غذایی و بهداشتی بدلیل سمی نبودن و نیز صنایع الکتریکی بدلیل هدایت الکتریکی بالا مصرف زیادی دارند.

سیم جوش نقره کادمیوم دار

آلیاژهای لحیم کاری سخت سیم جوش نقره، خانواده کادمیوم دار، دارای نقطه ذوب پایین، دامنه ذوب کوتاه، و سیالیت بالا میباشند، همچنین خواص مکانیکی بالا و مقاومت به خوردگی دربرابر گاز کلر و محیط های حاوی بخار و نیز سولفور از دیگر خصوصیات آلیاژهای این گروه میباشند. این سیم جوش ها میبایست حتما همراه با فلاکس مناسب مصرف شوند تا هنگام جوشکاری سیالیت و نفوذ لازم ایجاد شود.
از آنجا که بخارات کادمیوم در حین جوشکاری متصاعد میشود و سمی میباشند، لذا هنگام استفاده از این سیم جوش ها بایستی از تهویه مناسب و ماسک های مخصوص استفاده کرد.
این آلیاژ ها به اشکال مختلف نظیر انواع سیم با قطر و طول های مختلف، کلاف، تسمه، حلقه ای و پودر تولید و عرضه می گردند ودر صنایع مختلف استفاده دارند.درجدول زیر خواص فیزیکی و شیمیایی این آلیاژها نمایش داده شده است.

سیمبن یکی از معتبرترین شرکت های تولید کننده سیم جوش در انواع کادمیوم دار، فسفردار و بدون فسفر و… است.

سیم جوش برنج

آلیاژهای این خانواده دارای نقطه ذوب بالایی هستند و بیشتر در نقاطی که فواصل قطعات مورد جوشکاری زیاد بوده و نیاز به پرکردن شیارهای ضخیم میباشد کاربرد دارند. از خصوصیات دیگر سیم جوش برنج، ارزانی قیمت و نیز بدون محدودیت برای انواع فلزات پایه قابل مصرف هستند. از موارد کاربردی این سیم جوش می توان به صنعت خودرو، ساخت کابینت و ورق های فلزی اشاره کرد.
درجدول زیر خواص فیزیکی و شیمیایی آلیاژهای برنجی نمایش داده شده است.

فلاکس لحیم کاری سخت – مایع فلاکس

ایده اولیه استفاده از فلاکس مایع، برای ساخت دوچرخه، ویلچر و لوازم بیمارستان بوده است. همه این موارد عمدتاً از فولاد ساخته می شوند و مهندسان به فکر روشی برای کاهش عملیات تمیزکاری بعد از جوش بریزینگ بوده اند. یک گزینه بسیار مناسب برای جایگزینی پودر فلاکس یا مفتول های روکش شده با فلاکس، استفاده از فلاکس مایع در شعله سرپیک است. مهندسان توانستند با خلاقیت، فلاکس را وارد گاز سوختی نمایند تا به هرجایی که شعله هدایت می شود فلاکس هم منتقل شود و در نتیجه ذوب فیلرمتال و اتصال بهتر صورت گیرد، مذاب لحیم بطور منظم جریان یافتــه و شعلــــه را به راحتی دنبال می کند و مقاومت مطلوب و ظاهر عالی بدست می آید.

مخزن حاوی فلاکس فرار در حین عبور سوخت تبخیر می شود و شعله ای سبز رنگ از سرپیک جوشکاری خارج می شود، همچنین میزان مایع فلاکس خارج شده را می توان کنترل نمود و بدین ترتیب اطمینان حاصـل کرد که فقط مقدار مناسب فلاکس به محل اتصال منتقل می شود و این مسئله، جوشکار ی بی عیب با کمترین فلاکس باقیمانده را تضمین می کند. شعله با رنگ سبز می سوزد و برای مشاهده واضح تر ناحیه اتصال می توان از عینک با لنز آبی طی فرآیند لحیم کاری استفاده کرد.

فلاکس لحیم کاری سخت برای آلومینیوم غیر خورنده

این پودر فلاکس، مخصوص بریزینگ قطعات آلومینیومی، با سیستم کوره تحت اتمسفر کنترل شده است و عمده استفاده آن در صنایع ساخت رادیاتور های آلومینیومی انواع خودرو میباشد.

فلاکس لحیم کاری سخت برای برنج

فلاکس جوشکاری برنج ( محدوده دمایی ٨۵٠ الی ١٠٠٠ درجه سانتی گراد ) با قوطی های زرد رنگ در سایز ۵٠٠ گرمی، ۲۰۰  گرمی و ۵۰ گرمی عرضه می گردند. این نوع فلاکس جوشکاری نور سبز رنگ دارد و چشم جوشکار را اذیت نمی نماید و موجب بهبود چسبندگی در ناحیه جوش می گردند. مطابق استاندارد DIN8511  ، گرید FSH-2 تولید میگردد.

فلاکس لحیم کاری سخت مخصوص آلومینیوم خورنده

این فلاکس حاوی نمک های فلورایدی و کلراید بوده که علاوه بر اکسید زدایی از سطوح آلومینیومی، اثر حفاظتی و پوششی را نیز ایجاد نموده و موجب اتصال حداکثری بین سیم جوش و قطعه کار میگردند، این فلاکس بصورت پودر بوده و به راحتی با مخلوط آب و الکل بصورت خمیر درمی آید.

مجموعه صنعتی شرکت لحیم سخت سیمبن ، در جهت عرضه بهترین سیم جوش های لحیم کاری سخت ( نقره ) و نیز فلاکس های جوشکاری ، تولیدات خود را توسط ازمایشگاه مجهز متالورژیکی و شیمایی تحت کنترل دقیق مستمر دارد.
بزرگترین سرمایه شرکت ، نیروی انسانی متخصص و متعهد به اهداف بلند و چشم انداز های بلند مدت شرکت میباشد . پرسنل زحمت کش شرکت سیمبن ضمن تعهد نسبت به کیفیت ، در جهت تامین نیاز مندی های صنایع بی شماری در کشور بزرگمان ، تلاش و نقش افرینی میکنند .
این شرکت افتخار خدمت به صنایع کوچک ، متوسط ، و صنایع مادر کشور را در پرونده خود دارد . پرسنل کارخانه این شرکت در قسمت های :

  • واحد ذوب و ریخته گری
  • واحد اکستروژن
  • واحد بسته بندی
  • واحد تعمییرات و ساخت قطعات
  • واحد فرم دهی و ساخت تسمه جوش ، حلقه جوش ، سیم جوش کلافی و قرقره ای
  • واحد خدمات جوشکاری
  • واحد ازمایشگاه و کنترل کیفیت
  • واحد اداری و تحقیقات و توسعه

بطور مستمر مشغول فعالیت میباشند ، تا کالایی با کیفیت و مطابق استاندارد های جهانی نظیر EN1044  بدست مصرف کنندگان عزیز برسد،
این شرکت همواره سعی در ارتقای سطح دانش فنی مصرف کنندگان داشته و از نقطه نظرات سازنده آنها حداکثر استفاده را مینماید
در راستای رضایت مندی مشتریان، و نیز حفظ کیفیت ظاهری سیم جوش از تولید تا مصرف ، و حضور در بازار های جهانی ، اقدام به جاری نمودن بسته بندی های مدرن پلاستیکی نموده ایم .